سامسونگ هوآوی را به دادگاه کشاند

به گزارش خبرآنلاین، در درخواست رسمی از دادگاه عالی پکن خواسته‌شده که جلوی فروش هواوی میت 8 و سری آنر گرفته شود.

سخنگوی سامسونگ گفت سال‌هاست واحد تحقیقات آنها در حال نوآوری و ابداع است و به دلیل نقض ثبت اختراعاتشان مجبور به اقدام علیه هوآوی شده‌اند.

از آن‌سو سخنگوی هوآوی نیز اعلام کرد هرگز شکایت رسمی دریافت نکرده، اما در صورت دریافت، اسناد را مرور خواهند کرد و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

آی دی سی می‌گوید در ماه آوریل هواوی باقدرت  خود را به مقام سوم دنیای در بخش گوشی‌های هوشمند رساند و پشت سر سامسونگ و اپل قرار گرفت.

در ماه ژوئن اعلام شد هوآوی در فصل اول سال مالی 28.3 میلیون گوشی راهی بازارهای جهانی کرده که 64 درصد رشد را در مقایسه با مدت مشابه سال 2015 نشان می‌دهد.

مدیران هوآوی نیز از رشد 8.5 درصدی در بازار جهانی به مدد فروش p9 و p9 Plus سخن گفتند.

کارشناسان معتقدند هوآوی با ساخت گوشی‌هایی باقدرت سامسونگ و قیمتی پایین‌تر از آن، برند کره‌ای را در معرض خطر قرار داده است.

 

5656

اپراتور اول و دوم و سوم تلفن همراه به مردم قول دادند که همچنان آیفون را رجیستر خواهند کرد

طی روزهای گذشته اخباری در ارتباط با اجرای طرح رجیستری گوشی‌های موبایل منتشر و بر این اساس اعلام شده است که شرکت اپل به دلیل نداشتن نمایندگی رسمی در ایران از ادامه فعالیت در این بازار بازخواهد ماند. شرط حضور محصولات این شرکت آمریکایی در ایران ایجاد نمایندگی های رسمی پیش از اجرای طرح رجیستری ذکر شده است.

بدین ترتیب طی روزهای گذشته برخی نمایندگی های غیر مجاز این برند در تهران پلمب شده و در رسانه ها اینطور اعلام شد که با اجرای طرح رجیستری تلفن همراه از این پس امکان استفاده از گوشی‌هایی که از طریق مبادی غیر رسمی و قاچاق وارد شده باشند وجود ندارد. البته در این مدت مسئولان مختلف بر این نکته نیز تاکید کردند که مشترکانی که در حال حاضر از گوشی های این برند استفاده می کنند دچار مشکل نخواهند شد. با این حال اخباری مبنی بر الزام اپراتور ها در قطع دسترسی مشترکان آیفون به خدمات اپراتوری نیز در این روزها منتشر شده و نگرانی‌هایی برای دارندگان این گوشی‌ها ایجاد کرد.

پیگیری این موضوع از سوی اپراتور های تلفن همراه گویای آن است که در حال حاضر مشترکان آیفون های اپل مانند گذشته می‌توانند از گوشی تلفن خود استفاده لازم را داشته باشند.

اپراتور اول تلفن همراه یا شرکت ارتباطات سیار در این زمینه اعلام کرد در خصوص اجرای طرح رجیستری موبایل، جلسات متعدد و منظمی میان نمایندگان اپراتور ها و سازمان تنظیم مقررات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار می شود و به واسطه این جلسات قرار بر آن است که اپراتور ها در راستای بهره گیری از سامانه تشخیص گوشی های قاچاق به مدت چند ماه این طرح را به صورت آزمایشی دنبال کنند، اما قطعا پیش از اجرای قطعی و نهایی این طرح اطلاع رسانی های لازم صورت خواهد گرفت.

اپراتور دوم یا ایرانسل نیز در این باره تاکید کرده که در حال حاضر جای نگرانی برای مشترکان این برند وجود ندارد، چرا که زمان اجرای این طرح توسط مراجع رسمی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطلاع رسانی خواهد شد.

اپراتور سوم یا رایتل نیز بر این موضوع صحه گذاشته و تاکید دارد تا کنون در ارتباط با محدود کردن دسترسی مشترکان آیفون هیچ مطلبی به این اپراتور اعلام نشده و طبیعتا هیچ مشترکی دچار مشکل در دسترسی به گوشی خود نشده است.

5656

 

هنوز در رقابت منطقی با بازی های خارجی و معرفی بازی های داخلی جای کار بسیار است

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور در نشست هم اندیشی راهکارهای اجرایی‌سازی برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای در مرکز ملی فضای مجازی گفت: باید دستاوردهای ارزشمند بازی‌سازان کشور با همکاری همه به دایره مخاطبان بازی‌ها بهتر از گذشته معرفی شود و نباید عرضه بازی‌های غیر ایرانی، ریشه بازی‌ سازی ملی را بخشکاند.

وی با اشاره به رقابت ناجوانمردانه در عرضه بازی‌های ایرانی در کنار بازی‌های شرکت‌های بزرگ در فروشگاه‌های این محصولات، اضافه کرد: خوشبختانه ما در ارتقای توان بازی‌سازی و شکوفایی استعداد در تولید بازی های رایانه ای در کشور رشد خوبی داشته‌ایم، اما این را هم باید صادقانه بگوییم که در حوزه توزیع و انتشار، هنوز در رقابت منطقی با بازی های خارجی و معرفی بازی های داخلی جای کار بسیار است و باید مسیر برای رفع این مشکلات هموار شود.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: در این خصوص، سند ملی بازی‌های رایانه‌ای در حوزه‌های مختلف فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی، توسعه فضای کسب و کار، حمایت، نظارت، قوانین و آموزش و پژوهش تعیین تکلیف و وظایف دستگاه های مربوطه را تبیین کرده است.

وی تصریح کرد: در حوزه تولید و توزیع بازی‌های رایانه‌ای داخلی و نظارت بر استفاده از بازی‌های خارجی، یک مساله مباحث فرهنگی و محتوایی است، اما مساله مهمتر این است که در اجرای سیاست های مصوب در برنامه ملی بازی های رایانه ای چه مشکلات و موانعی وجود داشته و چه راهکارهایی می توان برای رفع آنها ارایه کرد.

خوراکیان تصریح کرد: ماموریت مرکز ملی فضای مجازی در دو بعد اصلی است؛ یکی تهیه اسناد، سیاست ها، قوانین و مقرراتی است که در حوزه قانون گذاری و سیاست گذاری لازم است که تاکنون در این حوزه اسناد برای ارایه در شورای عالی فضای مجازی تهیه و پیش نویس آنها در کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی به تصویب رسیده است که هر کدام پس از طرح و تصویب نهایی ابلاغ می شوند.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بیان این که ماموریت دوم، پیگیری اجرا و تحقق این سیاست ها است و دغدغه اصلی این مرکزتحقق واقعی این اسناد است، اظهار داشت: در این ماموریت، مرکز نقش قرارگاه و هماهنگ‌کننده اصلی را دارد. مسیر نخست برای انجام این هماهنگی، ارتباط موثر دستگاه های اجرایی و نهادهای مسئول با یکدیگر است که ذیل سیاست های مرکز ملی فضای مجازی برای آنها نقشی تعریف شده است. ما بر اساس همان نقش‌ها،وظایف محوله را مطالبه می کنیم تا در صورت نیاز به هماهنگی دقیق‌تر؛ آیین نامه، تفاهم‌نامه یا اعتبار لازم برایشان فراهم شود.

خوراکیان با اشاره به اهمیت مسیر دوم درخصوص اجرای اسناد کلان فرهنگی به منظور تحقق سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی، افزود: مسیر دوم مربوط به بخش خصوصی، سازمان‌های مردم‌نهاد و اشخاص حقیقی است که در میدان اجرا و عمل فعال اصلی هستند چرا که معتقدیم فعالان این حوزه، واقع‌بینانه و در میدان عمل باریشه‌های مسائل مواجه هستند و می‌توانند انعکاس‌دهنده مشکلات اصلی و یابنده راهکارهای موثر باشند. بر همین اساس، ما نیز وظیفه داریم سیاست‌های مصوب این حوزه را به صورت مستقیم برای فعالان آن تبیین کنیم.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به این که بازی‌سازان و بخش خصوصی به دلیل روبه‌رو بودن با واقعیت‌های این حوزه، می‌توانند برای تحقق این سندراهکارهای اجرایی، ایده‌های ناب و پیشنهادهای راهگشا ارایه کنند، تصریح کرد: سند بازی‌های رایانه‌ای،آرمان‌هایی را مد نظر دارد که برای تحقق آنها لازم است موانع شناسایی دقیق شده و برطرف شوند. این در حالی است که به طور قطع و به مرور زمان، این اسناد نیز نیاز به اصلاح و تکمیل داشته و نقطه نظرات فعالان این حوزه می‌تواند مشکلات سیاست‌گذاران و مجریان را به دلیل سرعت بسیار بالای پیشرفت تکنولوژی برطرف کند.

گفتنی است؛ در پایان پس از بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات بازی سازان رایانه ای مقرر شد تا در ماه‌های آتی و با همراهی بازی سازان برای رفع مشکل بازار فروش تدبیر و اقدام لازم صورت گیرد.

5656

 

کمپانی ورایزون در چند قدمی یاهوی 5 میلیارد دلاری

این غول صنعت آی تی از چندی قبل تمایل خود را به خرید یاهو اعلام کرده است و قصد دارد دارایی های اینترنتی این شرکت را با شرکت AOL ادغام کند.

ورایزون سال گذشته AOL را به قیمت 4.4 میلیارد دلار خریداری کرد. ایده اصلی ورایزن از این خریدها، ادغام سیستم تبلیغاتی دو شرکت یاهو و AOL و ایجاد یک غول اینترنتی جدید در کنار فیسبوک و گوگل است.

شرکت ورایزون در هفته جاری آخرین قیمت پیشنهادی خود را به یاهو اعلام کرد، با وجود این برخی از اعضای هیات مدیره ورایزن درباره قیمت معامله و هزینه های جانبی آن، از جمله خساراتی که در صورت فسخ قراردادهای فعلی یاهو با موزیلا باید به شرکت موزیلا پرداخت شود، اظهار نگرانی کرده اند.

علاوه بر ورایزون یک شرکت خصوصی موسوم به TGP نیز به خرید یاهو اظهار علاقه کرده است، اما قیمت پیشنهادی ورایزن برای یاهو یک معامله تضمین شده محسوب می شود.

 

5656

 

150بازی‌ساز می‌آیند که پول بگیرند اما فقط 10 تای آنها واقعا بازی می‌سازند

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، کریمی قدوسی در مصاحبه با عصر ارتباط چالش های پیش روی این صنعت در کشور را بازگو کرد که برگزیده سخنان وی به شرح زیر است:

 

– تصوری که من برای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای داشته‌ام به‌واقع هیچ‌وقت این نبوده است که بنیاد بخواهد با مشارکت بخش خصوصی گیم‌سازی کند و ذی‌نفع مادی شود یا بخواهد وارد رقابت با بخش خصوصی شود، درواقع من همواره بنیاد را مانند یک هاب می‌دیده‌ام.

– در بحث نظارت هم باید بگویم اینکه الان به سرعت در بنیاد مجوزهای موسسه فرهنگی تک‌منظوره را صادر می‌کنیم و این که بازی‌ساز‌ها معاف از مالیات می‌شوند بسیار مهم است؛ چراکه معاف بودن از مالیات چیزی بوده که همیشه دغدغه ما بوده است. تا کنون حدود هفت یا هشت مجوز صادر شده که بیشتر آنها مربوط به بازی‌های رایانه‌ای موبایلی (اندروید و iOS) می‌شود.

– ما پارسال از وزارت ارتباطات و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تقریبا بالغ بر 18 میلیارد و 600 میلیون تومان بودجه اسمي گرفتیم كه حدود پنج و شش میلیارد آن پارسال عملا محقق شد که به بازی‌سازها داده شد.

– الان تقریبا 10 سال است که صنعت بازی آمده و فقط دو سال است که بازی‌های موفق موبایلی ساخته شده‌اند، پس باید به سرمایه‌گذاران زمان بیشتری داده شود.

– در حال حاضر در کشورهای پیشرفته رشته بازی‌سازی در دانشگاه‌ها بسیار مورد توجه است و از جمله در دانشگاه‌های معتبر آمریکا و کانادا تدریس می‌شود. ما سعی کرده‌ایم در دانشگاه‌های معتبر کشور مانند «دانشگاه علم و صنعت» این رشته را وارد کنیم و به این ترتیب توقع داریم که نخبگان هم جذب این رشته شوند.

در رشته نرم‌افزار ما یک گرایش به نام بازی داریم که پنج درس است که در دانشگاه علم و صنعت هم ارایه می‌شود. یک رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازی هم داریم که شما هم اشاره کردید که در دست تدوین است.

-سه اتفاق باید بیفتد که این صنعت ملی در کشور راه بیفتد؛ اول آنکه همه در قالب یک اتفاق ملی متوجه شوند که بازی مهم است و فقط بنیاد این اعتقاد را نداشته باشد، کما اینکه در بقیه دنیا هم این‌گونه است. قسمت دوم این است که باید برنامه‌ریزی مناسبی اتفاق بیفتد و با برنامه‌ریزی مشخص در صنعت بازی حرکت کنیم. مساله دیگر اما مساله حمایت از صنعت بازی است که باید مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه در کشور ما حمایت را در اعطای پول می‌بینند، اما در سایر کشورها این‌گونه نیست.

-باید به بازی‌سازان محیط، تجهیزات، آموزش، معافیت‌های مالیاتی و امکان دیده شدن در خارج از کشور داده شود، اما بدترین کار این است که به آنها پول مستقیم بدهیم. اگر من همین الان بگویم می‌خواهم از صنعت بازی حمایت کنم، 150 بازی‌ساز می‌آیند که پول بگیرند اما فقط 10 تای آنها واقعا بازی می‌سازند. واقعا این مشکل جدی است، بازی‌ساز این‌گونه در کشور خلق نمی‌شود.

 

5656

منتظر مک بوک سیم‌کارت خور باشید

به گزارش خبرآنلاین، دو سازمان US Patent و USPTO که سال گذشته مدارک مربوط به اختراعات مذکور را دریافت کرده بودند، سرانجام با تأیید اسناد، به اپل لایسنس لازم را جهت بکار گیری فناوری جدید روی محصولاتش دادند.

یکی از ابداعات مربوط به هات اسپات موبایل در 3 سایز مختلف با شکل و شمایل باتری AA است که در انتهای شکل سیلندر مانند باتری 1000 میلی‌آمپری جای می‌گیرد و دومین اختراع نیز اسلات مخصوص قرار گرفتن سیم‌کارت است که گفته می‌شود برای نسل بعدی مک بوک طراحی‌شده تا قابلیت 4G را داشته باشند.

ابداع ثبت‌شده اپل به شماره 9,397,387 حکایت از تراشه موبایل داخل لپ‌تاپ است که این نظر را قوت بخشیده است تا مک بوک سیم‌کارت خور شود. این ابداع متعلق به 4 سال قبل بوده و اپل از آن استفاده نکرده اما ابداع تأیید شده در ماه می توسط USPTO مشابه آن بوده و ارتباطات نسل چهارم را تضمین می‌کند.

 

 

5656

نایب رییس کمیته ملی المپیک هم در صف منتقدان لباس های کاروان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛علیرضا دبیر نایب رئیس کمیته ملی المپیک در گفت و گو با خبرآنلاین ؛ تائید کرد که لباس های زیبایی برای کاروان المپیک ایران انتخاب نشده است. این المپین سرشناس کشتی ایران با اشاره به اهمیت لباس فرم در بازی های المپیک گفت:«راستش من در کمیته انتخاب لباس های المپیک نبودم. در هیات اجرایی ما فقط نکات مان را گفتیم و تاکید داشتیم در انتخاب رنگ و کیفیت لباس ها بیشترین دقت وجود داشته باشد چون این لباس ها به نوعی در مراسم رژه ، معرف کاروان جمهوری اسلامی ایران هستند.»او که خودش دو بار در المپیک حضور داشته و مدال طلای این بازی ها را هم در سال 2000 بدست آورده است، می گوید:«راستش من لباس های کاروان را الان در کانال های تلگرامی دیدم و به نظرم خیلی برازنده کاروان المپیک ما نیستند. من خودم دو دوره در المپیک حضور داشتم. ورزشکار بودم و می دانم وقتی لباس ها قشنگ و با کیفیت نباشند چه اتفاقی می افتد. البته دوره ما که شرایط خیلی بدتر بودو حتی لباس های ورزشی را هم نمی شد پوشید. وقتی کیفیت لباس خوب نباشد ، ورزشکار آن را در دهکده نمی پوشد. برای رژه ها هم که معمولا زشت ترین ترکیب ها انتخاب می شدند و خود من گریزان بودم از پوشیدن شان. این بار البته از دفعات قبلی انتخاب بهتری داشتند اما همچنان اعتقاد دارم می شد انتخاب بهتری انجام داد.»

دبیر البته تعریفی هم می کند از تصمیم هیات اجرایی برای اعزام ورزشکاران المپیک و می گوید:«برای این دوره کل ورزشکاران کاروان ، این سفر طولانی را با پروازهای بیزنس می روند که کلی در کمتر خسته شدن شان کمک می کند و جای تقدیر دارد.»

 

251 41