فیلم آزمایش نهایی و موفق بوستر قدرتمندترین موشک جهان/قدم مهم برای سفر انسان به مریخ

 

 

برای انجام این آزمایش، موتورهای این بوسترها به مدت دو دقیقه مشتعل شدند. این بوستر به شکل افقی روی زمین قرار داده شده و محکم آن را سر جایش نگه‌ داشته‌ بودند. احتراق فوق‌العاده قوی و شدید آن حجم زیادی از دود و شعله را به وجود آورد و خیلی‌ها از فاصله‌ای تقریبا شاهد این آزمایش بودند. ناسا اعلام کرده که هدف این آزمایش بررسی چگونگی فعالیت آغازین بوستر در سردترین دمای درجه بندی حرارتی این سیستم بوده است.ناسا با انتشار بیانیه‌ای درباره این آزمایش اعلام کرد: این آخرین باری است که این بوستر پیش از پرواز آزمایشی با فضا پیمای اوریون در فضای آزمایشی، پرتاب شود. اوریون قرار است در اواخر سال 2018 برای یک ماموریت تحقیقاتی پرتاب شود.این دومین بار است که ناسا یکی از بوسترهای SLS را روی زمین آزمایش می‌کند. در ماه مارس سال ۲۰۱۵ دمای این بوستر تا ۳۲ درجه‌ی سلسیوس افزایش یافت. این حداکثر دمایی است که یک پیشران برای عملکرد درست می‌تواند داشته باشد. این بار ناسا می‌خواست ببیند که این بوستر در دمای بسیار کمتر مثلا، حدود ۴ درجه‌ی سلسیوس، چگونه عمل می‌کند. این پایین‌ترین دمایی است که موتور یک بوستر می‌تواند تحمل کند. در این آزمایش جزئیات فنی و توان سامانه بوستر کمکی به مدت دو دقیقه در وضعیت حداکثر نیروی تولیدی و با در نظر گرفتن شرایط کنترل اضطراری مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به وزن سنگین موشک SLS استفاده از دو سامانه رانش کمکی یا بوستر برای خروج از گرانش زمین در دو دقیقه اولیه پرتاب امری ضروری است. 

۵۴۵۴

احتمال پخش سریع باکتری‌ و آلودگی با دستکش‌های بیمارستانی/هشدار به کادر پزشکی

پوشیدن دستکش نیز به عنوان وسیله‌ای برای حفظ بهداشت و سلامت کارمندان و همچنین سایر بیماران محسوب می‌شود تا خطر آلودگی را طی تماس با سایر عفونت‌های خلط بزاقی، ادرار و سایر ترشحات بدن کاهش دهد، اما عدم تعویض دستکش به راحتی می‌تواند انواع باکتری و آلودگی را به همه‌جا انتقال دهد.

به منظور انجام این تحقیق، محققان دستکش‌هایی را به باکتری‌های مشخصی که در بیمارستان‌ها یافت می‌شود، آلوده کردند سپس این دستکش‌ها را به سطوح سطح پلی‌پروپیلن سترون تماس داده و میزان باکتری‌های روی سطح اندازه‌گیری شد.

این تحقیق نشان می‌دهد که دستکش‌های آلوده خطر انتقال پاتوژن های موجود در فضای بیمارستان را افزایش می‌دهد.

استفاده صحیح از دستکش می‌تواند خطر عفونت‌های بیمارستانی را به طور چشمگیری کاهش و سلامت پرسنل و بیماران را ارتقا دهد.

این پژوهش طی نشست جامعه میکروبیولوژی آمریکا مطرح شد.

۵۴۵۴